بازارهای مالی چیست؟

بخش خدمات مالی کشور ترکیه استحکام و مقاومت خود را در دوره‌ی بحران مالی در جهان در سال 2009 و همچنین در دوران بحران اقتصادی متعاقب آن به‌خوبی نشان داد. که این امر با اصلاحات نظارتی و ساختاریی ممکن گردید که دولت ترکیه در پی نابسامانی مالی خود در سال‌های اولیه ی دهه‌ی 2000 اتخاذ و اجرا کرد. در واقع این اصلاحات مالی اطمینان سرمایه‌گذاران را تا حدی افزایش داد که این بخش اولین انتخاب بخش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی گردید. و از سال 2005 52 میلیارد دلار جذب این بخش شد. در بخش خدمات مالی ترکیه، بانکداری حکمرانی بلا‌‌‌‌‌‌منازع بوده است که بیش از 70 درصد کل خدمات مالی را به خود اختصاص داده است. در حالی که خدمات بیمه‌ای و دیگر فعالیت‌های مالی نیز پتانسیل رشد قابل توجهی نشان می‌دهند. 51 بانک در ترکیه فعالیت می‌کنند (32 بانک سپرده، 13 بانک توسعه و سرمایه گذاری، و 6 بانک مشارکت) که از این تعداد 28 بانک خارجی هستند. ( معادل 27 درصد از سرمایه‌های کل این بخش از سرمایه‌گذاری خارجی تشکیل شده است)
بازار بیمه در ترکیه در مقایسه با کشورهای همجوار و با‌توجه به سهم این بازاردر تولید ناخالص ملی( 5/1 درصد) کشور ترکیه هنوز بازاری بالقوه محسوب می‌شود. و مقرر شده است که بر پتانسیل‌های این صنعت سرمایه‌گذاری‌های ویژه انجام شود چرا که شرکت‌های بیمه‌ی جدیدی در حال افتتاح مراکز و دفاترخود و اکتساب سهامی از این بازار بکر هستند.
کشور ترکیه دارای جمعیت جوان و پویایی است که به طور فزاینده‌ای نیاز به خدمات و محصولات بخش مالی دارند که این امر از عوامل رشد قابل توجه اقتصاد این کشور بوده است.
یکی از محرک‌های کلیدی صنعت خدمات مالی کشور ترکیه اقتصاد نیرومند و چشم انداز روشن این کشور در آینده است. در طول 16 سال گذشته اقتصاد ترکیه به طور میانگین سالانه نرخ رشد 5/5 درصدی را در تولید ناخالص ملی خود داشته است و انتظار می‌رود این روند رو به رشد ادامه داشته باشد. اقتصاد عظیم و چند وجهی ترکیه رشد چشمگیری داشته است به شکلی که درسال 2018 در رتبه بندی بزرگترین اقتصاد‌های دنیا ترکیه در جایگاه سیزدهم ایستاد.
توسعه‌ی اقتصادی ترکیه منتج به رشد درآمد و افزایش جمعیت طبقه‌ی متوسط با قدرت خرید در حال رشد شده است.
ترکیه اهداف مشخص و معینی را برای آینده‌ی نزدیک خود تعریف کرده است که از جمله‌ی آن‌ها تبدیل شهر استانبول به یک مرکز مالی برجسته در دنیاست.  جمعیت رو به رشد و جوان، نیروی کار متبحر و بازارهای رو به رشدپرشتاب، در کنار موقعیت راهبردی جغرافیایی، از استانبول کاندیدایی ایده‌آل برای یک مرکز مالی بین المللی ساخته است. کلانشهر استانبول در این زمینه پیشرفت قابل توجهی داشته است و درحال حاضر یکی از مراکز مالی نوظهور و برجسته در جهان است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه الکترونیکی مرجع مسيريابي بين الملل، می‌توانید از آخرین اخبار شرکت اطلاع کسب کنید

با ما در شبکه‎ های اجتماعی

راه‌های ارتباطی

Aşık Veysel Mh.Süleyman Demirel Cd.Kemal Sunal Sk.,No:3 Semerkand Residence Kat;9 No:69, 34510 Bahçeşehir/İstanbul
+90 (555) 897 72 00
+90 (212) 672 00 89
+90 (506) 385 72 73
info@rtc2018.com

Design & Development By JoomShaper

Search

+880 322448500 Beverly Boulevard Los Angeles